Arkana Wielkie: Wisielec

Nie znającym arkanów sztuki wróżebnej karta ta, kojarzy się negatywnie. Przedstawia, bowiem młodzieńca powieszonego za jedna nogę ze związanymi rękami. Jednak twarz młodzieńca jest spokojna i promieniejąca wewnętrznym światłem. W odniesieniu do spraw codziennych Wisielec to uczeń, zmuszony w związku z tym, że decyduje się na naukę do czasowego ograniczenia wolności. W aspekcie mistycznym Wisielec, jest człowiekiem, który pojął, że oprócz świata realnego jest też świat duchowy, ale też dowiedział, się że nie sposób zmienić ich biegu wydarzeń. Dlatego spokojnie odpoczywa.

Jeżeli odpowiedzią na twe pytanie jest Wisielec, w Twym życiu zdarzyło się coś nowego. Te nieoczekiwane zdarzenia zmieniły Cię i nie wiesz co się z Tobą dzieje niewytłumaczalnego, ale nie powinieneś się tym martwić. Jeśli twój świat przewrócił się do góry nogami nie przejmuj się i Ty także stań na głowie, zdobądź się na kreatywność, spójrz na to innymi oczami. Bądź cierpliwy, ucz się i zachowaj pogodę ducha. W praktyce karta mobilizuje nas do nauki i zmiany spojrzenia na życie. W sprawach biznesowych jest sygnałem, ze przyszedł czas na poszerzenie działalności , zdobycie nowych kontaktów handlowych i nowych rynków. Ale gdy jest odwrócona, to albo firma jest bogata i nie należy dążyć do zmian, nawet, jeśli podpisane zostały już nowe umowy, albo mała firma bardzo wiele ryzykuje i lepiej ją sprzedać, niż dokonywać karkołomnych posunięć.

W innych wypadkach w położeniu odwróconym Wisielec, mów o tym, że jesteśmy zbyt "starzy psychicznie" aby przyjąć nowe spojrzenie, wskazuje na nasz nie potrzebny upór, niechęć do zmian.

Miłość. W stałych związkach pora skończyć udawanie i grę w obojętności. Takie postępowanie oddala was od siebie. Jeśli jesteś samotna(y), nie nastawiaj się na miłosne podboje, chyba że interesuje cię krótkotrwałe flirty. Nic, co teraz się wydarzy, nie ma przyszłości.

Praca i pieniądze. Bądź uważna(y) i skrupulatna(y). Niedokładnie przeczytana umowa lub zbyt szybko podjęta decyzja może doprowadzić cię nawet do sądu. Uważaj z 'genialnymi pomysłami', które mają przynieść ci duże pieniądze - nic dobrego z nich nie wyniknie.

Zdrowie. Nie bagatelizuj żadnych dolegliwości! Nie leczone, mogą przerodzić się w chorobę. W razie potrzeby natychmiast zgłoś się do specjalisty.

Przesłanie. Nie rozwiążesz problemów bez wydobycia ich na światło dzienne. Tylko w ten sposób, naprawisz to co zepsułaś(eś).