Arkana Wielkie: Wieża

Inne nazwy tej karty to: Spalona Świątynia, Płomień. Na karcie widnieje wysoka wieża, której kopuła pęka pod wpływem uderzających w nią błyskawic. Z okien bucha płomień, a skaczące aż okien postaci spadają w przepaść. Karta ta, symbolizuje pełen krach, rozpad wszystkiego, co do tej pory stanowiło osnowę istnienia. Pełny przewrót wyobrażeń o świecie, bezsilność, wobec groźnej woli nieba, ale jednocześnie katharsis, oczyszczenie duszy z obciążających ją grzechów i cierpień.

Jeżeli odpowiedzią na twoje pytanie jest Wieża zbudowałeś zamek na piasku. To, co uważałeś za niewzruszone jest tylko iluzją, zostało zdmuchnięte jak domek z kart. Nie odbudowuj tego, to się nie uda. Przeżyj okres psychiczne żałoby i zabierz się za budowanie nowego domu, a poczujesz jak wzbierają w Tobie nowe siły. Karta ta często pokazuje się u tych, którzy przeżyli rozstanie z ukochanym, stracili pracę, lub oczekują takich doświadczeń. Choć ich wiara została zachwiana, zmiany są nieuchronne, albowiem nie sposób zbudować czegoś nowego dopóki nie zniszczy się starego. Reanimacja trupa jest tylko strata czasu i większym bólem. Ale etap zniszczenia został zakończony, bierz się za budowanie czegoś nowego.

We wróżbie biznesowej przynosi sugestię, by rzucić wszystko i uciekać zabierając wszystkie pieniądze, lub wziąć dobrego prawnika i oddać sprawę do sądu . Tak czy inaczej nie wolno siedzieć z założonymi rękami i czekać na samoistne rozwiązanie sytuacji.

W pytaniu o sprawy socjalno bytowe wieża Boga może oznaczać konflikt, który jest potrzebny do zobaczenia prawdy. W położeniu odwróconym, nie należy przyśpieszać procesu destrukcji. Nie trzeba też niszczyć starych struktur i związków, lepiej rozwiązywać wszystkie sprawy droga mediacji zamiast awantur.

Miłość. W twojm związku dzieje się coś niedobrego. Jeśli do tej pory nie reagowalaś(eś) na sygnały partnera, może cię on opuścić w każdej chwili pod byle pretekstem. Najwyższy czas, abyś uważnie się zastanowił(a) nad tym, co robisz.

Praca i pieniądze. Nie podpisuj umów, które budzą twoje wątpliwości, bo ktoś sprytniejszy może cię złapać na haczyk. Twoja inteligencja i ambicja wyprowadzą cię teraz na manowce. Z wszystkiego, co odruchowo obiecasz będziesz się tłumaczyć.

Zdrowie. Wymaga dużej troski. Niezbędne są witaminy i solidny wypoczynek. Bądź ostrożna(y) za kierownicą!

Przesłanie. Rozglądaj się uważnie dookoła siebie i starannie dobieraj przyjaciół. Szukaj ich pośród tych, którzy wyznają podobne zasady i kierują się nimi w życiu.