Arkana Wielkie: Świat

Karta wieńcząca Arkana Wielkie, nazywana jest też Wszechświatem, albo Koroną Magów - w Tarocie Egipskim.

W jej centrum zawsze przedstawiony jest krąg, który w odróżnieniu od Koła Fortuny symbolizuje spokój, harmonijną doskonałość otaczającego nas świata. W kręgu umieszczona jest postać ludzka, która pierwotnie tak jak idealny człowiek posiada cechy adrogyniczne.( łączące cechy mężczyzn i kobiet). W rogach znajdują się symbole czterech wtajemniczeń : czterech Wed, czterech stopni poznania w buddyzmie, czterech żywiołów.

Karta Świata to informacja o najwyższym stopniu poznania jakiego może doświadczyć człowiek. Symbolizuje ona człowieka, który znalazł swą drugą połowę.

Każdy z nas ma w sobie pierwiastek męski i kobiecy, zharmonizowanie tych energii, wyzwala człowieka z ciągu wcieleń. Daje mu nadludzką moc, życie w pełnej obfitości łask bożych i harmonii z Wszechswiatem. To cel do którego dążą wszystkie ścieżki duchowe, najpełniej wyrażany w alchemii tantrycznej i taoistycznym symbolu yin-yang.

Jeśli odpowiedzią na twoje pytanie jest świat. Nie istnieją dla Ciebie granice. Wszystko jest w twych rękach. Zdobędziesz każdy cel bez z wysiłku. Czeka Cię kariera, pieniądze, szczęście osobiste, dalekie podróże a być może i wyprowadzka.

W biznesie oznacza sukcesy finansowe, sugestie do rozszerzenia współpracy z firmami zagranicznymi.

W życiu osobistym związek z obcokrajowcem, a w przypadku istniejącej już miłości - informacje jesteście dla siebie całym światem.

Nawet w położeniu odwróconym kartę świata interpretuje się pozytywnie. W tym wypadku mogą się zdarzyć jedynie drobne opóźnienia w realizacji celów.

Miłość. Przed tobą wielkie uczucie. Wszystkie sprawy usuną się w cień, będziesz tylko ty i twój partner. W stałym związku czeka cię dużo radosnych wydarzeń: może narodziny potomka?

Praca i pieniądze. Wystarczy już twoich starań, nie musisz specjalnie zabiegać o awans lub podwyżkę. Im mniej zrobisz wokół siebie hałasu, tym więcej spotka cię nagród, wyróżnień i pieniędzy.

Zdrowie. Doskonałe - nie powinnaś(eś) mieć żadnych dolegliwości. Wręcz tryskasz energią i zarażasz nią otoczenie.

Przesłanie. Przekazuj swoje pozytywne wibracje rodzinie, znajomym, a nawet przechodniom na ulicy. W ten sposób poszerzasz krąg ludzi życzliwych.