Arkana Wielkie: Sprawiedliwość

Kartę tę określa się także mianem Praworządności, lub Równowagi. Jest ona jedenastą kartą Wielkich Arkanów. Przedstawia ona boginię Temidę, która w jednym ręku trzyma wagę a w drugim miecz. Oznacza ona, że wyciągający ja odkrył, że jego dotychczasowe widzenie świata było jedynie iluzją. A i on sam nie jest tym, kim myślał, że jest . Jeśli, wiec żądasz sprawiedliwości od Bogów, nie zapominaj, że pierwszy rachunek zostanie wystawiony Tobie. Takie jest prawo przyczyny i skutku.

Jeśli więc w odpowiedzi na Twoje pytanie pojawi się, Sprawiedliwość, pamiętaj, że najważniejsze są twe czyste intencje. Wtedy Sprawiedliwość stanie się twoją nagrodą, Prawda jest wyjściem poza iluzje i choć bywa bolesną, jest jedyną drogą.

Warto zastanowić się nad swym życiem i spłacić zaciągnięte długi. W normalnym położeniu oznacza Sprawiedliwość, że już wkrótce przywrócona zostanie kosmiczna równowaga. Jeśli się jej sprzeniewierzyłeś czeka Cię kara, jeśli postępowałeś godnie spotka Cie zasłużona nagroda. Pojawienie się Sprawiedliwości może tez oznaczać sprawę sądową, lub kontakt z przedstawicielem prawa: policjanetem , prawnikiem, sędzią. W pytaniu o sprawę sądową jej wyciągniecie oznacza wygranie procesu. Lecz jeśli leży w odwróconym położeniu w tym samym położeniu, czeka nas kara, przegrany proces sądowy. Może ostrzegać przed popełnieniem błędu, lub zapłatę za głupotę i nieświadomość.

Miłość. Masz duże wymagania i czasem naprawdę trudno z tobą wytrzymać. Pamiętaj o tym, gdyż możesz wypłoszyć nawet najbardziej cierpliwego partnera. Bądź łagodniejsza(y), a odkryjesz miłość na nowo.

Praca i pieniądze. Źródłem twoich cierpień jest przerost ambicji i ogromna porywczość. Skoncentruj się na tym, co robisz dobrze. Licz tylko na siebie, bo inni mogą ci przeszkadzać. Teraz niczego nie zmieniaj, nie podejmuj ważnych decyzji. Koniecznie bądź w zgodzie z prawem!

Zdrowie. Jeśli jesteś zmęczona(y) zestresowana(y), zadbaj o zdrowie. Zrób badania kontrolne i pamiętaj o właściwej diecie.

Przesłanie. Szczodrość pomoże ci osiągnąć wszystko, o czym marzysz. Bogactwo, używane z myślą o szczęściu i radości innych powiększy się - szczególnie wtedy, gdy dzielimy je z potrzeby serca.