Arkana Wielkie: Śmierć

To karta , której najbardziej boją się ludzie, ze względu na uwidoczniony na niej mroczny szkielet. W zależności od talii Kościotrup, jedzie konno lub stoi, jest odziany , albo nagi. W tle często pojawia się czarna rzeka oddzielająca nasz świat od królestwa cieni, ale na linii horyzontu pojawia się wschodzące Słońce. Jest to sygnałem, tego, że śmierć i życie są nierozerwalne, jedno warunkuje drugie. Wbrew obawą laików Śmierć, nie oznacza końca, życia, ale zmianę osobowości, wewnętrzną transformację.

Kartę te interpretuje się jako koniec pewnego etapu życia, już wkrótce dojrzeje w Tobie całkiem nowa osobowość. Zmienia się twe myśli, cele i środowisko w jakim przebywasz.

Kartę tę często losują ludzie którzy osiągnęli graniczny wiek : 14, 21, 36,42,48, 60-63 lata, kiedy to następują następuje naturalna transformacja osobowości. Nie wolno wstrzymywać nadchodzących zmian, bo zaszkodzi to twemu wzrostowi na różnych poziomach.

W położeniu odwróconym oznacza to, że taka transformacja niedawno się dokonała, lub nie należy się do niej śpieszyć, gdyż zmiany i tak nastąpią we właściwym czasie. We wróżbie biznesowej oznacza to, że należy natychmiast zamknąć małą firmę i otworzyć nową w innym miejscu, lub zmienić nazwę dużej.

Miłość. Karta ta oznacza zmianę. Jeśli jesteś w związku, w którym od dawna nie masz nic do powiedzenia partnerowi, należy z niego zrezygnować. Jeżeli kochasz naprawdę, twój związek może wkrótce zakończyć się ślubem.

Praca i pieniądze. Zwolnij tempo. Będziesz miał(a) wiele spraw do załatwienia, więc lepiej nie nakładaj na siebie nowych obowiązków. Czekają cie drobne nieporozumienia w pracy - nie dopuszczaj do niedomówień, a wątpliwości rozstrzygaj na bieżąco.

Zdrowie. Dobre, jeśli sam(a) go nie nadwyrężysz. Pamiętaj o relaksie i ruchu na świeżym powietrzu. Dolegliwości wkrótce miną.

Przesłanie. Nie bój się zmian. Są potrzebne, abyś mogla(mógł) pozbyć się wszystkiego co płytkie i błache. Przed tobą nowy etap w życiu. Zacznij go z czystym sumieniem i głową otwartą na ważne sprawy.