Arkana Wielkie: Sąd (Sąd Ostateczny)

Przedostatnia karta Arkanów Wielkich nazywana jest tez czasem Sądem Bożym a w Tarocie Egipskim Zmartwychwstaniem. Przedstawia ona Anioła trąbiącego w związku z tym, że nastał dzień Sądu Ostatecznego. Z mogił wstają ludzie, a na niektórych kartach widać także przedstawieni Boga.

Karta ta mówi, że nadszedł czas pokonania przeszkód i odrodzenia wewnętrznego. Wiemy już, że można tego dokonać tylko przechodząc przez próg, który dotychczas okazywał się nieprzekraczalny. Sugerują, aby pozostawić wszystko co ziemskie, wtedy duch poszybuje ku wolności. Nauczyłeś się już przekształcać zło w dobro, czyń to.

Jeżeli odpowiedzią na twoje pytanie jest Sąd, do twego życia wkracza coś nowego, dzięki czemu życie zaczyna mieć inny wymiar. Nie jesteś już tylko jednostką, ale częścią jednej wielkiej całości, przekaźnikiem kosmicznej energii. Wsłuchaj się uważnie w sygnały twego wnętrza to ją dostrzeżesz. To Ty jesteś wysłańcem , narzędziem wyższych sił. Postaraj się zrozumieć sens nałożonych na ciebie zadań i wypełnić je z honorem.

Dla osoby wykonującej twórczy zawód artysty, pisarza, dziennikarza, oznacza on przypływ weny - aktywność zawodową, nową siłę wyrazu.

Ogólnie jest sygnałem przypływu nowych sił, odpowiada za zmianę charakteru i podejścia do życia. Mozę oznaczać realizacje planów twórczych.

Dal zwyczajnych osób, Sad oznacza naruszenie niepokój i stresy związane ze naruszeniem zwyczajowego biegu życia.

W biznesie karta ta oznacza pomyślność w kinematografii, sztuce, poezji, wszystkim tym, którzy w sensie zawodowym nie są związani z biznesem. Natomiast w przypadku prawdziwych biznesmenów, zapowiada raczej spore kłopoty i radzi zająć się sponsorowaniem ludzi sztuki, założeniem impresariatu lub agencji artystycznej.

W położeniu odwróconym mówi o kryzysie twórczym, niepowodzeniach i opóźnieniu w realizacji projektów. Natomiast w przypadku normalnych ludzi mówi o zachowaniu "grobowego spokoju".

Miłość. Atmosfera w twoim domu wyraźnie się poprawi, będzie w nim mile i przytulnie. Stosunki z partnerem staną się bliższe i cieplejsze. Jeśli jesteś sam(a), teraz spotkana miłość zawiedzie cię prostą drogą do szczęścia.

Praca i pieniądze. Jesteś w stanie zrealizować pomysł, z którym wiążesz nadzieje. Ale będziesz musiał(a) pracować bez wytchnienia. Warto zdobyć się na wysiłek, gdyż dzięki temu poczujesz swoją wartość, a także udowodnisz ją światu.

Zdrowie. Wkrótce poczujesz się lepiej, odzyskasz równowagę i pokonasz każdy stres.

Przesłanie. Dbaj o wewnętrzny spokuj i harmonię z otaczającym cię światem. Wyzwoli to w tobie siły, dzięki którym poznasz głębszy sens życia.