Arkana Wielkie: Rydwan

Ostatnia z karat pierwszego ciągu siedmiokartowego ta nazywana jest też Powozem, lub Woźnicą. Mówi ona o tym, że określona część drogi, życia skończyła się. A wiec należy ruszyć dalej. Woźnica jest silnym, ukierunkowanym na konkretny cel mężczyzną, jak pokazuje karta odzianym tak, aby znieść trudy drogi. Kierujący Rydwanem jest człowiekiem, który zebrał już życiowe doświadczenie, wstępuje na drogę jogi (ewolucji duchowej) z zamiarem osiągnięcia należytego mu miejsca w społeczeństwie i to mu się udaje. Ma bowiem wiele odporności i siły woli. Uważa , rozsądek za istotniejszy od uczuć, ale nie ma jeszcze świadomości, że i ten odcinek drogi kiedyś się skończy i wszystko powtórzy się od początku.

Jeśli w Twoim rozkładzie pojawi się Rydwan, oznacza to, iż pewna siła zmuszą cię do pozostawienia, tego co już umiesz, zapomnienia o przeszłości - domu, pracy, przyjaciołach. Masz wiele energii, która chcesz ukierunkować. Wyruszaj więc w drogę, niech ten etap twej podróży stanie się dla Ciebie odkrywaniem nowego świata. Pamiętaj jednak Rydwan pędzi za szybko, może wiec wpaść w ostre zakręty. Niech kieruje tobą rozum, ale nie dąż do zanegowania emocji i rodzących się w Tobie uczuć. Bez nich twój powóz może się wywrócić.

Przy większości pytań Rydwan oznacza koniec pewnego etapu życia i początek nowego. Może być związany z podróżą, zmianą miejsca zamieszkania, pracy.

We wróżbie biznesowej Rydwan zapowiada konieczność przygotowania się do dużych zmian i to takich jak kryzys gospodarczy, likwidacja ważnych przedsiębiorstw czy też przejścia na zupełnie nowe technologie.

Kiedy Rydwan jest kartą odwróconą - wyrocznia odpowiada: to jeszcze nie koniec, nie przyśpieszaj niczego, zaczekaj. Może też oznaczać odłożenie na później podróży, czy przeprowadzki.

Miłość. Znajdziesz się w wirze nowych, atrakcyjnych znajomych, pośród których spotkasz wreszcie swoją upragnioną miłość. I nie wmawiaj sobie, że to tylko przyjaźń. Jeśli jesteś w stałym związku, poczujesz się osobą atrakcyjną, kochaną i pożądaną.

Praca i pieniądze. Nawet jeśli jesteś zbyt skromna(y), by w to uwierzyć, spotkasz się z dużym uznaniem otoczenia. Korzystaj z nadarzających się okazji i śmiało realizuj swoje projekty. Z każdym nowym dniem będzie ci przybywać pieniędzy!

Zdrowie. Jesteś w dobrej kondycji, a jeśli nawet coś ci dolega, spodziewaj się szybkiego powrotu do zdrowia.

Przesłanie. Zacznij uważnie słuchać innych i postaraj się zrozumieć ich poglądy, nawet jeśli bardzo różnią się od twoich. Otwartość umysłu sprawi, że wiele się nauczysz i dostrzeżesz swój problem w nowym świetle.