Arkana Wielkie: Równowaga

Karta ta nazywana również Umiarkowaniem, przedstawia Kobiecego Anioła Czasu przelewającą wodę z jednego dzbana (kielicha) do drugiego. Widniejąca na karcie postać poznała już swój cień, a teraz przygotowuje się do lotu do królestwa światła. Stoi ona u brzegu rzeki nadziei, czerpiąc siły do wejścia w kolejny etap życia. Karta Równowagi wieńczy drugi siedmiokartowy cykl i zapowiada wejście w następny.

Jeżeli w twoim rozkładzie kart pojawia się Równowaga, zbierz siły i okaż miłosierdzie, twemu otoczeniu. Czeka duża zmiana losu, być może, będzie ona związana z podróżą, ale na razie masz przerwę na złapanie oddechu. Wykorzystaj, ją, aby jeszcze raz zweryfikować, jakie doświadczenia z przeszłości chcesz zabrać ze sobą w przyszłość.

Choć wydaje ci się, że nie starczy Ci sił to nie prawda, bądź cierpliwy, idź małymi krokami a wszystko się uda. Jeżeli zadałeś pytanie o przebieg spraw, Równowaga gwarantuje sukces tylko tym, którzy mają wiele cierpliwości i umieją czekać.

W pytaniu o sprawy zawodowe oznacza pomyślne kontakty z zagranicą : wyjazdy, stypendia naukowe, albo przeprowadzkę na stałe za granicę.

We wszystkim jednak należy zachować umiar, inaczej może zabraknąć nam sił.

W przypadku, gdy we wróżbie Równowaga jest kartą odwróconą, lepiej zrezygnować z wybranego celu, gdyż mamy zbyt mało sił, aby go osiągnąć. Kontakty z zagranicą okażą się niepomyślne, a być może wcale do nich nie dojdzie. Może ona też oznaczać nadmiar, w którym trudno dokonać wyboru.

W przypadku wróżby biznesowej odwrócona karta jest sygnałem, że lepiej zrezygnować z wielkich planów, zamrozić interesy na co najmniej trzy miesiące.

Miłość. Nie rób nic, co utrudniałoby porozumienie między tobą a twoim partnerem. Kieruj się prostymi zasadami, a wszystko stanie się jasne i oczywiste. Przyszłość waszego związku jest w twoich rękach.

Praca i pieniądze. Nie jest to dla ciebie pomyślny okres. Lepiej nie rozpoczynaj niczego nowego, nie procesuj się, nie negocjuj warunków. Oszczędzaj pieniądze, gdyż te obiecane nie przyjdą albo zawiedzie cię dłużnik.

Zdrowie. Pod żadnym pozorem nie korzystaj z rad koleżanek, kolegów i nie eksperymentuj z lekami. Jeśli czujesz się źle, po prostu idź do lekarza!

Przesłanie. Omijaj z daleka każdą sytuację, która budzi twoje wątpliwości. Nie zadzieraj z prawem i nie licz na to, że problemy rozwiążą się same. Większą mądrością jest przyznanie się do błędu.