Arkana Wielkie: Papież

Zwany także Arcykapłanem, lub Kapłanem, Najwyższym Kapłanem, Papieżem, w Władcą Arkanów, czyli wtajemniczeń (w Tarocie Egipskim), Nicością (inaczej Pustką w Tarocie Zen). Karta przestawia siedzącego na tronie mężczyznę, którego łagodne spojrzenie określa, że jego władza nie jest z tego świata. Jego ręce wyciągnięte są w geście błogosławieństwa, które uosabia tez tajemnice ślubów złożonych Bogu.

Jeśli w Twej wróżbie pojawia się Papież, oznacza to też korzystny czas na naukę. Należy przyjrzeć się temu czy nie zaniedbujemy procesu edukacji, czy nie powinniśmy podwyższyć kwalifikacji zawodowych. W pytaniu czy zdamy egzamin na studia? Oznacza odpowiedź twierdzącą.

Pojawienie się tej karty ma jeszcze jedno bardzo ważne znaczenie, zapowiada ślub, małżeństwo. Ale może też sygnalizować śluby mistyczne, składane w zakonach, stowarzyszeniach mistycznych, lub też poświęcenie się jakiejś dziedzinie np. sztuce.

W położeniu odwróconym Papież oznacza, ze w danym czasie nie ma możliwości, podjęcia, lub kontynuowania nauki, ślub nie dojdzie do skutku, a nasz duchowy nauczyciel, jest mroczną postacią, lub jeszcze nie jesteśmy gotowi na taką decyzję.

Papież może być też kartą z którą a nie wiąże się żadna rada, jeśli wylosował ją człowiek biznesu, powinien on zadać sobie pytanie, czemu zaczął zajmować się biznesem.

Miłość. Jesteś podatna(y) na porywy serca i mogą Cię opanować dziwne tęsknoty za czymś niezwykłym. Lepiej nie przysięgaj miłości do grobowej deski, zwłaszcza gdy zakochałaś(eś) się pięć minut temu. Małżeńskie problemy znikną, jeśli staniesz z nimi twarzą w twarz. Inaczej będą się ciągnąć w nieskończoność.

Praca i pieniądze. Pojawiają się okazje, by zarobić pieniądze i wspiąć się na najwyższy szczebel kariery zawodowej. Nowy projekt przyniesie Ci dużo zadowolenia w przyszłości, ale pod warunkiem, że będziesz w nim aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyć.

Zdrowie. Na zły nastrój i przemęczenie najlepszy jest sen.Kładź się wcześniej do łóżka i nie wstawaj na ostatnią chwilę. Poranny pośpiech może Cię zniechęcać do pracy.

Przesłanie. Dokształcaj się, to z pewnością się opłaci. Rozwój intelektualny pomoże Ci wyjść poza ciasne ramy Twojej oceny świata.