Arkana Wielkie: Moc

W niektórych taliach Moc ma numer XI, a karcie VIII przypisana jest Sprawiedliwość. Karta, która określana jest czasami Siłą, lub kartą Lwa, przedstawia kobietę bawiącą się z tym zwierzęciem. W znaczeniu symboliczny uosabia ona moc żeńską, kobiecość która kształtuje siłę mężczyzny. Choć psychika kobiety i lwa są inne, to mogą harmonijnie współistnieć zachowując swą pierwotną naturę. Jest to kolejna po Kapłance, Magu i Kochankach karta najpełniej wyrażająca filozofię tantry - nauki kultywującej pierwiastek kobiecy i męski, będące źródłem potężnej indywidualnej energii. tantry. Tantry są jedną z najstarszych filozofii ludzkości podkreślają, że każdy mężczyzna rodzi się z matki, dlatego jego męską moc nadaje mu zjednoczenie z kobietą. Moc inicjująca drugi siedmiokartowy ciąg, jest wejściem w nowy etap podróży. Rzeczy które wydawały Ci się proste są teraz mgliste, trzeba więc nauczyć się ufać podświadomości.

Jeśli w odpowiedzi na Twoje pytanie pojawia się Moc, nie sądź, że podstawą twojej osobowości jest rozum. Dbaj o ciało, pozwól mu zgromadzić odpowiednią ilość energii, aby karmiło rozum. A wtedy rozum będzie mógł pokonać zmienne emocje, znaleźć drogę do ukrytej skarbnicy "Wyższego Ja" , które jako jedyne może Ci wskazać najlepsze rozwiązanie.

Moz oznacza sukces, ale radzi działać miękko "kobieco" unikać siły. Kobietom radzi, używać swej mocy mądrości wewnętrznej w relacjach partnerskich. Bowiem więcej uzyskają matczyną dobrocią niż kłótliwością. Mężczyzną radzi, aby znaleźli kobietę, która pomoże im uzyskać większą pewność siebie. Ludziom, którzy zatracają się w duchowości, nauce , ascezie radzi docenić ciało, dać mu odpowiednie pożywienie, ćwiczenia i inne radości cielesne.

Jeśli w rozkładzie pokazuje się Moc w formie odwróconej oznacza to nieumiejętność delikatnego, miękkiego działania, współistnienia z drugą osobą. Stąd wynika duże prawdopodobieństwo niepomyślnego rozwoju przedsięwzięcia . Ludziom zafascynowanym urokami życia , Moc zwraca uwagę na sferę duchową, rozwój intelektualny. Jeśli wróżba dotyczy zagrożeń w biznesie, odwrócona Moc, jest sugestią, aby jak najszybciej zawrzeć współpracę z dużą firmą, nawet z konkurentem.

Miłość. Czeka cię sporo zamieszania i zmian. Stałe związki ulegną przeobrażeniom, rozstaną się niedobrane pary. Kusić będzie ogromna i dziwna moc nowego uczucia. Wszystko może się zdarzyć.

Praca i pieniądze. Nie ulegaj pokusie zrobienia łatwego interesu. Może się to skończyć utratą pozycji, narażeniem na złą opinię, zerwaniem atrakcyjnych znajomości. Nie działaj pochopnie, dokładnie planuj wszystkie swoje przedsięwzięcia.

Zdrowie. Będziesz pełna(y) energii i chęci do życia. Nie zapomnij jednak o wypoczynku. Skorzystaj ze wschodnich metod relaksacji, np. jogi, które pomogą ci regenerować siły.

Przesłanie. Dbaj o ciągły rozwój, stań się osobą kompetentną w swojej dziedzinie, a nabierzesz pewności siebie i pozbędziesz się kompleksów. Nawet jeśli ktoś nieżyczliwy stanie ci na drodze, nie będzie miał do ciebie dostępu.