Arkana Wielkie: Mag

Inaczej nazywany Sztukmistrzem, to symbol kreatywności i potęgi. Przypisaną tej karcie planetą jest Merkury. Pośród atrybutów Maga znajdują się przedmioty uosabiające cztery żywioły kart Tarota : buława - ogień, kielich - woda, miecz - powietrze, denar - ziemia. Oznaczają one cztery, albo więcej możliwości.

Mag to wolny człowiek, który sam powinien podejmować decyzje. Będąc Magiem ma się tyle siły wewnętrznej, aby osiągnąć każdy, nawet najbardziej trudny cel. Wystarczy jedynie podjąć decyzję, co chce się osiągnąć. W rozkładzie Mag najczęściej oznacza początek jakiegoś okresu życia, kiedy nie zapadły jeszcze żadne decyzje, nie popełniono też błędów. Wszystkie atuty są wiec teraz w naszych rękach. W miłości oznacza magnetyczne działanie na swego wybranka, posługiwanie się urokiem, któremu on nie potrafi się oprzeć.

W odniesieniu do spraw codziennych Mag może oznaczać aktywność w działaniu, przejęcie pełnej inicjatywny, czas w którym nic nam nie grozi . Ponieważ mamy siłę Maga, która pozwoli nam ich wyprzedzić. Czasami może oznaczać, konieczność zastosowania magicznych formuł, czyli manipulacji innymi, co zapewni nam powodzenie.

Odwróconego Maga interpretuje się jako zwiastuna tego, że korzystny czas na inicjowanie pewnych działań już minął. W takim układzie można też mówić, że ktoś manipuluje lub rzuca uroki na osobę pytającą o wróżbę.

Miłość. Dla samotnych zapowiedź szalonej miłości, z której być może zrodzi się trwały i szczęśliwy związek. Jeśli jesteś już zakochany(a), ciesz się każdą wspólnie przeżytą chwilą, wyrażaj swoje myśli i uczucia, niczego nie komplikuj, a wasza miłość przetrwa najgorsze burze.

Praca i pieniądze. Masz szansę odnieść sukces, ale pod warunkiem, że zmienisz swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Jeśli czekają cię nowe obowiązki, nie obawiaj się, że im nie podołasz. Płyń z falą, która niesie zmiany, bo nie można stać w miejscu!

Zdrowie. Jesteś w doskonałej formie, a odczuwane dolegliwości nie są poważne i powinny szybko minąć. Może to tylko przemęczenie?

Przesłanie. Los sprzyja odważnym, więc nie bój się ryzyka. Jeśli tylko zechcesz, rozpoczniesz nowy, ważny etap w swoim życiu i raz na zawsze pozbędziesz się starych problemów.


II Kapłanka (Arcykapłanka)

Druga karta w Arkanach Wielkich nazywana jest też Papieżycą. Jej historycznym rodowodem jest postać legendarnej kobiecej głowy kościoła. Panna ta wstąpiła w męskim przebraniu do zakonu ,a po jakimś czasie wybrano ją papieżem. Dopiero, gdy podczas procesji zaczęła rodzić dziecko, okazało się, że jest kobietą.

W istocie Papieżyca, której planetą jest Księżyc, jest uosobieniem cech kobiet mocy: kapłanek, szamanek, wiedźm. Uosabia pierwiastek duchowy, wiedzę mistyczną ukrytą w podświadomości każdej kobiety, którą ona jako kobieta niezwykła potrafi wydobyć na zewnątrz. Umiejętność użycia tego ogromnego wewnętrznego potencjału jest jej ogromną siłą, jej emocje potrafią uzdrawiać i zmieniać świat. Kapłanka to kobieta pełna magii, której urokowi trudno się oprzeć. Jeśli w Twoich kartach pojawia się kapłanka nie szukaj ani wyjaśnień, ani wytłumaczeń dla decyzji, które podejmujesz. Pozwól się prowadzić intuicji, twemu wewnętrznemu głosowi. Twa siła jest potężna, nie trać jej jednak na błahostki. Wsłuchuj się często w swój wewnętrzny głos. Jako służebnica Księżyca, Kapłanka jest empatyczna, potrafi pracować z energią, jej oceny są jasne i przejrzyste. Może jednak zbyt mocno popadać w egoizm i domagać się hołdów.

We wróżbie biznesowej Kapłanka oznacza znaczący wpływ kobiet z których zdaniem należy się liczyć, ale też posiłkowanie się specjalistami ds. medycyny niekonwencjonalnej: wróżami, astrologami, bioenergoterapeutami.

Kapłanka jest emanacją pełnej kobiecości.

W położeniu odwróconym, wskazuje na odrzucanie intuicji, ale może też sygnalizować potrzebę kierowania logiką. Jeśli odwrócona Kapłanka pojawia się w kartach kobiety, oznacza problemy ze sferą psycho-seksualną, schorzenia kobiece, problemy z porodem. Jeżeli pojawia się w kartach mężczyzny, zapowiada problemy w kontaktach z kobietami.

Miłość. Jeśli dokucza Ci samotność, nie próbuj na siłę znaleźć partnera(kę). Nie wpadaj w ramiona byle kogo. To nie jest dobry czas na miłość. W stałe związki może wkraść się niepokój, jednak tylko po to, aby uzmysłowić Ci potrzeby partnera.

Praca i pieniądze. Bądź czujna(y) i nie daj się wciągnąć w żadne towarzyskie intrygi. Plotkarzy omijaj szerokim łukiem. Mogą zaszkodzić Twojej pozycji. W sprawach finansowych doradzi Ci życzliwa kobieta.

Zdrowie. Twoje samopoczucie zależy od stanu psychiki. Zanim więc pójdziesz do lekarza, posłuchaj głosu intuicji: może Twoje dolegliwości to nic innego, jak tylko jakaś nie załatwiona sprawa?

Przesłanie. Pamiętaj, by we wszystkim, co robisz, zachować umiar. Zwolnij pogoń za dobrami materialnymi, bo stracisz skarby, którymi los Cię obdarza. Może odkryjesz w sobie zdolność przepowiadania przyszłości?