Arkana Wielkie: Księżyc

Inne nazwy tej karty to: Zmierzch, lub Mrok. Na karcie widnieje ogromny okrągły Księżyc jasno oświetla ziemię i rzekę. W jego świetle wyje pies i wilk. Koryto rzeki wije się między dwoma słupami, które oddzielają świat realny od irracjonalnego. Nasza podróż z Tarotem doprowadziła nas do skraju nieznanego świata. Obawiamy się go jednak przekroczyć, ze względu na lęki i tęsknotę. Nie wiemy co stanie się z nami, kiedy przekroczymy tę bramę. Karta ta odpowiada znakowi Ryb - wieńczącemu dwanaście zodiakalnych postaw. Jesteśmy na granicy światła i mroku, nie wolno się nam jednak zatrzymać trzeba iść dalej.

Sens karty można zinterpretować następująco: pojawiają się przed Tobą obrazy, myśli, które idą z głębin podświadomości. Pytasz kim jesteś? Szukasz harmonii z wyższymi siłami, które władają Twoim światem. Zbliżasz się do poznania prawdy, twym jedynym ogranicznikiem jest strach. Ale zbyt dużo przeszedłeś, aby cofać się przed pod powrotem. Wniknij głębiej, w swoje lęki, swoja nieświadomość, nie ograniczając się do płytkiego wglądu. W porównaniu z kapłanką Księżyc jest bardziej Ziemską formą. Jest zetknięciem się ze światem skomplikowanej kobiecej psychiki. Emocjami i macierzyństwem. Dlatego, może ona oznaczać ciążę, ale i zagłębianie się bardziej w iluzję w światy irracjonalne niż problemy egzystencjalne.

Księżyc wskazuje na niezwykle predyspozycje zawodowe, mediumizm, talenty aktorskie, sugeruje zajęcie się sztuką, fotografią, pisaniem, reklamą - czyli tworzeniem swoistych iluzji. Kartę tę często wyciągają osoby, które stoją u progu czegoś nowego , czego wcześniej nie doświadczyli, a co wywołuje w nich strach np. nowa praca, nowy związek, daleka podróż, przeprowadzką.

Ale Gwiazda mówi, nie bój się nowe zawsze jest lepsze od starego.

Tym którzy identyfikują się z rozwojem duchowym czy wschodnia filozofią życia, doradza; aby nie planować przyszłości, ale rozwijać swa intuicję.

W rozkładzie biznesowym oznacza sukces przy zajęciu się mass-mediami, kinem, reklamą. W przypadku obdarzonych sprytem, korzystne będą przedsięwzięcia związane z hazardem, salonami gier.

W położeniu odwróconym, że nie należy wkraczać w sferę iluzji, magii czy związanych z nią twórczych zawodów, ale raczej zająć się rzeczywistością. Może ona oznaczać też uzależnienie od alkoholu, narkotyków, lęk przed kobiecością, ciążą. Albo też urojoną ciążą, jeśli się jej spodziewamy. Odwrócony księżyc w biznesie - to sygnał, ze lepiej czekać ,aż konkurencja padnie i wtedy rozpocząć agresywne działania.

Miłość. Jeśli uważasz że twój partner zasługuje na to, by powiedzieć mu parę słów prawdy, zrób to. Od razu poczujesz ulgę. Jeśli jesteś bez pary, bacz pilnie, kogo wybierasz. Zamęt w sercu i głowie może doprowadzić cię do związania się z lekkoduchem.

Praca i pieniądze. Uważaj na złodziei i bądź przytomna(y) przy płaceniu rachunków. Nie żałuj nikomu uśmiechu i koniecznie unikaj arogancji w pracy - możesz się bowiem dowiedzieć, że nie ma ludzi nie zastąpionych.

Zdrowie. Słuchaj dobrej muzyki i bądź życzliwa(y) dla siebie i innych. Inaczej nerwy dadzą znać o sobie.

Przesłanie. Nie zadręczaj się rzekomym brakiem urody, dowcipu czy obycia. Szczęście przecież nie zależy od kształtu nosa. Spędzaj czas w dobrym towarzystwie, a nastrój szybko ci się poprawi.