Arkana Wielkie: Koło Fortuny

Karta ta zwana również Kołem Losu w Tarocie Egipskim nazywa się Sfinksem.

Jest pierwszą w Wielkich Arkanach kartą, na której nie widnieje postać człowieka ,ale tajmne znaki i symbole. Na wielkim kole znajduje się hebrajskie imię Boga, słowo Taro, alchemiczne symbole pierwiastków oraz znaki czterech ewangelistów. Ta karta opowiada, że wszystko we wszechświecie podlega ruchowi, zmianom, transformacją, nie ma nic stałego. Nie wszystko dzieje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jest pełen łańcuch zdarzeń , które często są nieprzewidywalne.

Jeśli ta karta jest odpowiedzią na twe pytanie, może wydawać ci się, że wszystko w twoim życiu się poplątało. Nie rozumiesz reguł, nie wiesz jakimi ścieżkami życia kroczysz. Ale wszystko się powtarza, myśli, uczucia, zdarzenia. Nie wplątuj się więc w niepotrzebny bieg, unikaj chaosu. We wszystkim szukaj swego prawdziwego "Ja". gdy je znajdziesz stań się jak taoista obserwatorem. Tylko w taki sposób znajdziesz rozwiązanie. Tę kartę często wybierają osoby pełne kompleksów, niepewne, nieustannie wątpiące w swoje siły. W takich przypadkach powinny one wiedzieć, że wszystkie prawdy znajdują się jedynie w nich, jeśli będą wierne sobie wszystko się ułoży i odniosą sukces..

Jeżeli pytasz czy twoje sprawy ułożą się dobrze, Koło Fortuny odpowiada: tak, jeśli będziesz wierny sobie i swym zasadą.

Ponieważ Koło Fortuny jest okrągłe, nawet odwrócone oznacza praktycznie to samo, z dodatkiem, że zmiany są nieuchronne. Jeśli wszystko jest dobrze czeka nas okres negatywny, jeśli jest źle wszystko powróci do harmonii. Nie należy się tego , obawiać, po prostu życie jest zmienne. Po okresach dobrych następują złe i odwrotnie.

Miłość. Musisz dokonać wyboru. Albo pogodzisz się z wadami partnera i zdecydujesz na wspólną przyszłość, albo podejmiesz ostateczną decyzję o rozstaniu. Osoby samotne mają szansę na szalony romans, zakończony trwałym związkiem.

Praca i pieniądze. Możliwość przypływu gotówki. Masz teraz szczęśliwą rękę do operacji finansowych, gry na giełdzie, nowych inwestycji. Możesz też awansować lub znaleźć lepszą pracę. Pamiętaj jednak, by postępować rozważnie. Stara prawda mówi, że wszystko co szybko przyszło, również może szybko odejść.

Zdrowie. Zamiast się wściekać, idź na długi spacer albo znajdź sobie jakąś lekką pracę fizyczną. Obchodź się ostrożnie z ostrymi narzędziami!

Przesłanie. Potrzebna ci cierpliwość. Ufaj, że nadarzy się okazja, abyś mogła(mógł) odmienić swój los. Nie załamuj się tylko dlatego, że nie wszystko układa się po twojej myśli!