Arkana Wielkie: Kochankowie

VI karata wielkich Arkan Tarota, przedstawia archetypowe postaci Adama I Ewy . Za plecami kobiety rośnie Drzewo Poznania, a za plecami mężczyzny Drzewo Życia. Wzrok Ewy unosi się na Anioła, a wzrok Adama spoczywa na Ewie - co jest symbolem starych prawd, ze mężczyzna może poznać świat jedynie przez kobietę.

Kartę interpretuje się jako odrzucenie obaw i pokus, których i tak się nie uniknie. Przyjmij dar miłości, to jedyna siła, która zbawia Cię od cierpienia. Kiedy pokochasz wszystko się zmieni, świat znów się rozjaśni. Uczucie stanie się balsamem na twe troski.

Karata Kochanków to miłość, przyjaźń, partnerstwo. Jest ona zapowiedzią nowego uczucia, lub umocnieniem się starego. Sygnalizuje stabilność emocjonalną i dobre relacje międzyludzkie. Miłość jest jednak nie tylko cudnym doznaniem, ale i pokusą. Może być ją tylko instynkt który kieruje cię do zdrad i złych wyborów.

Dla ludzi kroczących ścieżką ezoteryczną, Kochankowie symbolizują inicjacje i przejście na nowy etap rozwoju duchowego.

W biznesie oznaczają korzystny czas na wspołpracę, założenie spółek, utrzymywanie przyjaznych kontaktów handlowych.

W odwróconej pozycji karta Kochanków może oznaczać pogorszenie się relacji w związku, rozstanie, czy przekształcenie relacji w układ czysto służbowy.

Miłość. Choć twój wybranek(a) rzuci na ciebie miłosny urok, nie stawiaj go od razu na piedestale. Najpierw przekonaj się, czy możesz na nim polegać. Być może złowiłaś(eś), który zaraz odfrunie.

Praca i pieniądze. Przyda ci się czujność i odwaga. Okazja do zarobienia pieniędzy może przyjść nagle i niespodziewanie. Będziesz musiał(a) błyskawicznie podjąć decyzję. Nie trzymaj się kurczowo schematów i wybieraj nietuzinkowe rozwiązania.

Zdrowie. Jeśli coś ci dolega, to idealny moment na kuracje ziołowe. Pamiętaj też, że nic tak dobrze nie wpływa na samopoczucie jak myślenie pozytywne.

Przesłanie. Zakończ znajomości, które ciążą, pozbądź się złych wspomniej i ureguluj długi. Dzięki temu staniesz się nowym człowiekiem, patrzącym z nadzieją w przyszłość i nie bojącym się potyczek z losem.