Arkana Wielkie: Kapłanka

Druga karta w Arkanach Wielkich nazywana jest też Papieżycą. Jej historycznym rodowodem jest postać legendarnej kobiecej głowy kościoła. Panna ta wstąpiła w męskim przebraniu do zakonu ,a po jakimś czasie wybrano ją papieżem. Dopiero, gdy podczas procesji zaczęła rodzić dziecko, okazało się, że jest kobietą.

W istocie Papieżyca, której planetą jest Księżyc, jest uosobieniem cech kobiet mocy: kapłanek, szamanek, wiedźm. Uosabia pierwiastek duchowy, wiedzę mistyczną ukrytą w podświadomości każdej kobiety, którą ona jako kobieta niezwykła potrafi wydobyć na zewnątrz. Umiejętność użycia tego ogromnego wewnętrznego potencjału jest jej ogromną siłą, jej emocje potrafią uzdrawiać i zmieniać świat. Kapłanka to kobieta pełna magii, której urokowi trudno się oprzeć. Jeśli w Twoich kartach pojawia się kapłanka nie szukaj ani wyjaśnień, ani wytłumaczeń dla decyzji, które podejmujesz. Pozwól się prowadzić intuicji, twemu wewnętrznemu głosowi. Twa siła jest potężna, nie trać jej jednak na błahostki. Wsłuchuj się często w swój wewnętrzny głos. Jako służebnica Księżyca, Kapłanka jest empatyczna, potrafi pracować z energią, jej oceny są jasne i przejrzyste. Może jednak zbyt mocno popadać w egoizm i domagać się hołdów.

We wróżbie biznesowej Kapłanka oznacza znaczący wpływ kobiet z których zdaniem należy się liczyć, ale też posiłkowanie się specjalistami ds. medycyny niekonwencjonalnej: wróżami, astrologami, bioenergoterapeutami.

Kapłanka jest emanacją pełnej kobiecości.

W położeniu odwróconym, wskazuje na odrzucanie intuicji, ale może też sygnalizować potrzebę kierowania logiką. Jeśli odwrócona Kapłanka pojawia się w kartach kobiety, oznacza problemy ze sferą psycho-seksualną, schorzenia kobiece, problemy z porodem. Jeżeli pojawia się w kartach mężczyzny, zapowiada problemy w kontaktach z kobietami.

Miłość. Jeśli dokucza Ci samotność, nie próbuj na siłę znaleźć partnera(kę). Nie wpadaj w ramiona byle kogo. To nie jest dobry czas na miłość. W stałe związki może wkraść się niepokój, jednak tylko po to, aby uzmysłowić Ci potrzeby partnera.

Praca i pieniądze. Bądź czujna(y) i nie daj się wciągnąć w żadne towarzyskie intrygi. Plotkarzy omijaj szerokim łukiem. Mogą zaszkodzić Twojej pozycji. W sprawach finansowych doradzi Ci życzliwa kobieta.

Zdrowie. Twoje samopoczucie zależy od stanu psychiki. Zanim więc pójdziesz do lekarza, posłuchaj głosu intuicji: może Twoje dolegliwości to nic innego, jak tylko jakaś nie załatwiona sprawa?

Przesłanie. Pamiętaj, by we wszystkim, co robisz, zachować umiar. Zwolnij pogoń za dobrami materialnymi, bo stracisz skarby, którymi los Cię obdarza. Może odkryjesz w sobie zdolność przepowiadania przyszłości?