Arkana Wielkie: Gwiazda

Siedemnasta karta nazywana jest też, Gwiazdą Magów - i symbolizuje jedność planet, żywiołów, i innych sił natury. Na tej karcie zazwyczaj przedstawiona jest kobieta, klęcząca nad zbiornikiem wody . Trzyma ona w rękach dwa dzbany , z których wylewa wodę. Wokół niej rozciąga się malownicza przestrzeń a niebo jest pięknie rozgwieżdżone. Kobieta nie zrozumiała jeszcze dzięki czemu znalazła się w krainie marzeń, ale domyśla się, że przywoła ją tu jakaś wyjątkowa siła, bowiem osiem widniejących za jej plecami gwiazd związanych jest z kartą Mocy. Kobieta przepełniona jest siłą, osiągnęła przecież upragniony cel, ale ziemia obiecana nie jest jej potrzebna, dlatego moc jest tracona (symbolizuje to wylewająca się woda). I tylko kwitnące drzewa i śpiewający ptak pokazują, że w istocie nie wszystko zostało stracone. To co przyjęła Ziemia oddane będzie dziewczynie w innej postaci. Kartę odczytuje się jako próbę wprowadzenia harmonii w otaczającym świecie. Byłeś gotów podzielić się wszystkim co posiadłeś, całą swą mądrością z innymi, ale okazało się, że nikt tego nie potrzebuje. Ale nie rozpaczaj , pomagaj ludziom dalej, nie zabraknie Ci sił, to co dałeś zawsze postanie twoim a wszechświat zwrócić Ci to z nawiązką. To co zataiłeś przepadnie. W rozkładzie Gwieździe przypisuje się różne znaczenia, człowiekowi załamanemu przynosi ona radę, by wierzył w swoją szczęśliwą Gwiazdę i podążał za nią. W odniesieniu do problemów egzystencjalnych Gwiazda może symbolizować "światło na końcu tunelu" i szybką poprawę sytuacji; jest ona tez nagroda za poniesione wysiłki, cierpienia i dobre uczynki. Może ona oznaczać nagrodę, awans.

Gwiazda nie jest jednak dobrym zwiastunem dla biznesmenów. Jeżeli już się zdarzyła należy pomyśleć o karierze politycznej, choćby sejmiku samorządowym, radzie miejskiej, starcie w wyborach. Sugeruje też odpisanie pewnych sum na działalność charytatywną.

W położeniu odwróconym Gwiazda , mówi, że nie ma co liczyć na szybką poprawę sytuacji ani nagrodę. Radzi ona szukać jedności z kosmosem , dążyć do równowagi wewnętrznej. W praktyce dobrze jest zająć się tantrą, Tai -Chi, jogą, znaleźć psychiczna podstawę swych problemów.

Miłość. Nie martw się, jeśli dokucza ci samotność - wkrótce się zakochasz, a twoje uczucie zostanie odwzajemnione. Jeżeli jesteś już z kimś związana(y), pokochasz swego partnera na nowo. Karta ta wróży również ślub.

Praca i pieniądze. Masz szansę wybić się ponad przeciętność. Oczekuj ciekawych propozycji, które mogą być dla ciebie zaskakujące. Łap je - dadzą ci wolność i niezależność.

Zdrowie. Wyśmienita forma! Zapomnisz o grzebaniu się we własnej duszy i użalaniu nad sobą. To dobrze zrobi twojej psychice.

Przesłanie. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystkiego zacznie ci przybywać: humoru, energii, szczęścia. Czy potrzebujesz czegoś więcej?