Arkana Wielkie: Cesarzowa

W dawnych czasach nazywano ją Wenus Urania - miłość niebiańska, kosmiczna siła kreacji. W symbolice egipskiej jej odpowiedniczką jest Izyda. Planetą Cesarzowej jest Wenus. Cesarzowa jest kobietą dojrzała, która zaznała już smaku miłości. Można powiedzieć, że jej pojawienie się jest wynikiem zjednoczenia Kapłanki i Maga. Symbolizuje ona połączenie pierwiastka żeńskiego i męskiego, czyli piękno kobiecości oraz męski aspekt władzy. W emanacji Cesarzowej przeważa jednak kobiecość. Toteż utożsamia się ją z płodnością, obfitością, siłą psycho-fizyczną. Cesarzowa to kobieta zrealizowana, silna wewnętrznie, kreująca własne życie tak jak tego pragnie, dojrzała władcza i wymagającą hołdów. Jest wymagająca, ale i sprawiedliwa nagradza ludzi wiernych sług i każe niegodziwców W rozkładach interpretuje się ją jako moc twórczą, możliwość na kreowanie nowych zmian, przedsięwzięć. Kiedy pojawia się w rozkładzie, należy zastanowić się nad tym czy nie tłumimy własnego pierwiastka twórczego. Jeśli pytamy o związek uczuciowy, realizację twórczą, karta ta mówi, że dzieje się bardzo dobrze. Podobnie rzecz ma się w przypadku spraw materialnych i biznesowych, ale sugerująca przemyślenie spraw partnerskich.

Nawet gdy, Cesarzowa pokazuje się jako karta odwrócona, jeśli obok nie ma niekorzystnych kart, wskazuje na chwilowy przestój w realizacji planów.

Miłość. Trochę tolerancji dla niedoskonałości partnera pozwoli Ci bardziej cieszyć się miłością i przyjaźnią. Okaż więcej serca i naucz się przebaczać. Jeśli jesteś bez pary, uważaj, by niezwiązać się z osobą, do której szybko poczujesz niechęć. Wstrzymaj się z miłosnymi deklaracjami.

Praca i pieniądze. Dobry czas na sprawdzenie, czy Twoje pomysły są cokolwiek warte. Nie przegam spotkania z ważną osobą - dzięki niej możesz awansować lub znaleźć lepszą pracę.

Zdrowie. Ogranicz wszelkie używki, śpij przy otwartym oknie, a w wolnych chwilach pamiętaj o aktywnym wypoczynku np: dużo spaceruj.

Przesłanie. Nie możesz być wszędzie i wszystkiego osiągnąć. Zastanów się, co dla Ciebie jest najważniejsze i odpowiednio rozłóż siły. W przeciwnym razie czeka cię rozczarowanie.