Arkana Wielkie: Cesarz

Nazywany tez Gospodarzem, lub Imperatorem, lub Tronem w Tarocie Egipskim. Karta przedstawia dojrzałego mężczyznę, siedzącego na tronie. Jego wzrok jest twardy, ale i troskliwy. Nic dziwnego, bowiem planetą opiekuńczą karty jest waleczny Mars. Władza Cesarza jest inna od władzy Cesarzowej, jego rządy związane są z zimną logiką, dominacja i nieustępliwością. Jako ten, który przebywał więcej na wojnie niż w państwie, musi umacniać swoją władzę nie przebierając w środkach.

Jeżeli w odpowiedzi na twe pytanie wyciągnąłeś Cesarza, przystosowałeś się do otaczającego Cię świata choć wymagało to od Ciebie wielu kompromisów. Teraz wszystko toczy się tak jak powinno. Ale Ty cały czas zastanawiasz się czy za chwilę nie czeka Cie krach. A wiec tłumisz uczucia i nastawiasz się na walkę. To błędna postawa, wsłuchaj się w wewnętrzny głos. Pamiętaj, są na świece znaczenie ważniejsze rzeczy niż twa strategia i ciągłe wojowanie.

W pytaniach o sprawy egzystencjalne Cesarz może oznaczać może, to że trzeba szukać rady, lub pomocy u kogoś "silnego" ojca , szefa, czyli osoby, która jest dla Ciebie autorytetem.

Może też być to sygnałem, że samemu należy oddziaływać silą, ale znać przy tym miarę, alby nie przekształciła się w siłę destrukcyjną.

Miłość. Jeśli nie chcesz stracić swego partnera(ki), zapewnij mu(jej) poczucie bezpieczeństwa i urozmaicenie w miłości. Dbaj o dobrą atmosferę - dwa razy pomyśl, zanim powiesz coś głupiego.

Praca i pieniądze. Przed Tobą są sytuacje, które wymagają elastycznego działania. Gwałtowność, niecierpliwośc i pośpiech mogą jedynie wywołać konflikt. Przed podjęciem ważnych decyzji finansowych, poradź się osoby kompetentnej.

Zdrowie. Nie pozwól, by opanowały Cię złe emocje, a nieporozumienia wpędziły w depresję. Zwolnij nieco tępo życia i zadbaj o relaks.

Przesłanie. Sprawdź, czy nie dźwigasz czegoś niepotrzebnego. Po co się uczyć na tych samych błędach?